Halk Ekmek Buun

Buun’dan, Anfaş Food Product Fuarı’nda anlamlı etkinlik!

23. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’nda, BUUN – Antalya Halk Ekmek ve Türkiye Aşçılar Federasyonu sponsorluğunda, down sendromlu çocuklarla birlikte “Farkındalık Yaratıyoruz, +1 Farkla” etkinlikleri düzenlendi. Etkinliklerde engelli farkındalığının arttırılması amaçlandı.

Yaklaşık 2 bin 500 markanın profesyonellere sunulduğu fuara, Almanya, Azerbaycan, Brezilya, Bulgaristan, Çin Halk Cumhuriyeti, Fransa, Gürcistan, Hollanda. Irak, İngiltere, İran, ABD, İtalya, Japonya, Katar, Kazakistan, KKTC, Kosova, Makedonya, Malezya, Mısır, Moldova, Pakistan, Romanya, Suudi Arabistan, Ürdün olmak üzere 26 ülkeden ziyaretçiler ve Ekonomi Bakanlığı alım heyeti ile Food Product’ın yaklaşık 45 bin sektör profesyonellerini ağırladı.

Katılımcı sayısının oldukça fazla olduğu gözlemlenen fuarın açılış törenine, Antalya Valisi Muammer Türker, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya İl Emniyet Müdürü Cemil Tombul ile kamu ve özel kurum temsilcileri katıldı. Fuarın açılışında konuşan Antalya Valisi Muammer Türker, “Gıda sektörünün insanların evlerine daha fazla ekmek götürmesi için güçlenmesini istiyoruz. Hem üretelim hem pazarlayalım. Hep birlikte geliştirelim. Herkesin kazandığı, herkesin mutlu olduğu bir ortam hakim oluyor. Antalya’nın sahip olduğu değerlerin her zaman için daha da güçlenerek çıktığına şahit oluyoruz" diye konuştu

Buun “+1 Farkla !” Anfaş Fuarındaydı !

Fuar da, Buun - Antalya Halk Ekmek ve Türkiye Aşçılar Federasyonu sponsorluğunda, Engelli Eğitim Kültür Sağlık Spor Vakfı Antalya Şubesi’ne kayıtlı down sendromlu çocuklarla birlikte ‘Farkındalık Yaratıyoruz, +1 farkla!’ etkinlikleri düzenlendi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel anlamlı etkinliğe katılarak çocuklarla yakından ilgilendi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ‘Farkındalık Yaratıyoruz, +1 Farkla!’ etkinliğinde, gözlerine bandaj geçirerek eline baston alarak halı üzerinde yolu bulmaya çalıştı. Türel, vatandaşlara engellilere karşı daha duyarlı olmaya çağırdı.

Fuarın sponsorlarından olan BUUN standına büyük ilgi !

Yıllardır el değmeden, hijyenik koşullarda üretilen unlu mamulleri ile otel, kafe, restourant, catering, kantin gibi işletmelere profesyonel çözümler sunan BUUN’un, fuar alanında bulunan standına ilgi büyüktü. Sıcak, donuk hamur, fermente donuk hamur, yarı pişmiş donuk, tam pişmiş donuk ve uzun ömürlü ürünlerini fuar katılımcılarıyla buluşturdukları stand da, donuk ürünlerinin çöz – pişir seçeneği pratiklik ve lezzet konusunda dikkat çekti. Özellikler donuk olarak muhafaza edilip, stand da ısıtılarak zirateçilere ikram edilen bademli, parça çikolatalı, fındıklı, elmalı, vişneli, çikolatalı, fesleğenli, damla tuzlu, burgu tuzlu kurabiye ve un kurabiye çeşi,tleri ayrıca brownie, havuçlu cevizli, limonlu haşhaşlı, tuzlu, portakallı, üzümlü, mozaik kek çeşitleri büyük beğeni aldı.

Site Haritası

©2016 Toroslar Unlu. Her hakkı saklıdır.